آموزش نصب قالب جوملا

آموزش نصب قالب جوملا

بیشتر قالب هایی که برای جوملا ارائه میشوند همراه با بسته نصبی قالب می باشند،  وقتی شما قالب جوملا را دانلود می کنید در درون فایل دانلودی، تعدادی فایل موجود هست که معمولا شامل فایل نصبی قالب ، بسته نصبی یا همان quickstart  ، فایل طراحی قالب یا همان psd قالب و فایل های مربوط به افزونه های بکاربرده شده در بسته نصبی قالب می باشند.
شما برای اینکه قالبی را به طور کامل نصب کنید تا مانند دموی سایت سازنده، قالب را مشاهده کنید، نیاز به این دارید که از بسته نصبی یا همان بسته آسان نصب قالب استفاده کنید.
برای شروع کافیست بسته quickstart را در روت اصلی سایت و یا اگر در لوکال نصب می کنید در پوشه htdoc یا پوشه www اکسترکت کنید(از حالت فشرده خارج کنید)
بعد از اکسترکت کردن حالا مرورگر خود را بازکرده و آدرس و مسیر فایل اکسترکت شده را بدهید :
توجه داشته باشید در لوکال شما باید آدرس را به این صورت وارد کنید:
localhost/
و هنگامی که میخواهید بسته را در هاست نصب کنید باید آدرس زیر را در مرورگر وارد کنید:
http://yourdomain.com/
نکته : این هنگامی هست که شما فایل بسته نصبی قالب را در روت هاست یا در روت لوکال اکسترکت کرده باشید.
بعد از وارد کردن آدرس در مرورگر مراحل نصب بسته نصبی آغاز می شود:
کلید next را بزنید، بازهم کلید next را بزنید در این مرحله لایسنس مربوط به جوملا نشان داده می شود، باز هم کلید next را بزنید:
حالا شما به ترتیب در فیلدها اطلاعات زیر را وارد کنید:
۱- در این قسمت یوزرنیم یا همان نام کاربری مربوط به دیتابیس را وارد کنید، معمولا این مورد در لوکال root می باشد
۲ – در این قسمت پسووردی که به یوزرنیم در هنگام ایجاد یوزر در هاست داده اید را وارد کنید، اگر در لوکال نصب می کنید ،این مورد را خالی بگذارید.
۳ – در این فیلد شما باید نام دیتابیس را وارد کنید، قبل از شروع به نصب شما باید دیتابیس را از طریق هاست یا لوکال ایجاد کرده باشید، معمولا برای ایجاد دیتابیس در لوکال از phpmyadmin استفاده می شود.
بعد از تکمیل فیلد های مورد نظر کلید next را کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.آموزش نصب قالب جوملا
باز هم کلید next را کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید، در این مرحله که مرحله نیمه پایانی نصب محسوب می شود و اطلاعات مربوط به سایت از شما درخواست می شود که شما باید وارد کنید:
نکته ای که در این مرحله از نصب وجود دارد ،شما باید حتما این دکمه را کلیک کنید تا اطلاعات نمونه مربوط به بسته نصبی قالب نصب شود بعد از کلیک برروی دکمه منتظر بمانید تا پیغام sample data installed successfully ظاهر شود.
حالا کلید next را کلیک کنید تا به مرحله پایانی نصب منتقل شوید، در این مرحله از شما خواسته می شود که پوشه installation که در داخل فایل های بسته نصبی قالب می باشد را حذف کنید، بعد از حذف می توانید سایت را به طور کامل مشاهده کنید.
امیدوار هستیم این آموزش مورد رضایت و استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد.
موفق و پیروز باشید.

سئو